Whale, który sprzedał Bitcoin przed katastrofą w 2020 roku, zarobił 156 milionów dolarów przed 20% spadkiem w tym tygodniu

Seryjny sprzedawca, który ma dużo BTC na swoim koncie, postanowił pozbyć się dużej części Bitcoina tuż przed poniedziałkową krachą do 47 400 USD.

Nowe badania sugerują, że Bitcoin ( BTC ) stracił 20% w ciągu jednego dnia, częściowo dzięki działaniom jednego wieloryba.

Dane z firmy analitycznej Santiment z 23 lutego pokazały, że BTC / USD spadł do 47 400 USD po drugiej co do wielkości transakcji Bitcoin w 2021 roku.

Ghost of Bitcoin wyprzedaje wcześniejsze zwroty

Transakcja, 2700 BTC o wartości 156,6 miliona dolarów po 58000 dolarów za token, zaowocowała sprzedażą, która wywarła presję na rynku, co skutkowało kulą śnieżną w największej jednogodzinnej świecy w historii Bitcoina.

„Jak zauważyliśmy wczoraj, nastąpił 11-krotny wzrost napływu giełd, który zapoczątkował korektę ceny # Bitcoina z 58,3 tys. $ #ATH” – napisał Santiment w towarzyszących komentarzach na Twitterze.

„Dalsze przeszukiwanie danych ujawniło, że adres był odpowiedzialny za drugą co do wielkości transakcję $ BTC w roku – import 2700 tokenów do portfela przed szybką wyprzedażą”.

Odkrycia rzucają światło na to, co dokładnie się działo, gdy zmienność przejęła kontrolę nad Bitcoinem, który zdołał powrócić do 54 000 USD, zanim w momencie pisania tego tekstu ponownie spadł poniżej 50 000 USD.

Niektórzy uważają, że rynek był nadmiernie rozbudowany, a osoby przeciwne w szczególności twierdzą, że proces przypominający bańkę trwał od dawna. Inni argumentowali, że handel kryptowalutami był po prostu „zwykłym biznesem”, ale jak donosił Cointelegraph , narosły obawy dotyczące nietypowych wpływów na giełdy.

Santiment zauważył, że ten sam adres został sprzedany również bezpośrednio przed krachem cen aktywów w marcu 2020 roku. W tym czasie Bitcoin stracił prawie 60% swojej wartości i osiągnął poziom 3600 USD.

„Ten sam adres dokonał również importu 2000 $ BTC w marcu zeszłego roku, kiedy miała miejsce korekta w Czarny Czwartek” – ujawnił

„W sumie dokonał 73 transakcji w ciągu jednego roku, w sumie zaimportowanych 91 935 $ BTC, a wszystkie tokeny zostały usunięte w ciągu kilku minut po przybyciu”.

Wieloryby w centrum uwagi

Podejrzenia od dawna zwracały uwagę na wieloryby, które czerpały zyski ze sprzedaży małych portfeli podczas poprzednich spadków cen podczas niedawnej hossy Bitcoina. Jak donosi Cointelegraph , liczba portfeli wielkości wielorybów rosła, podczas gdy drobni rolnicy malała.