Wieloryby właśnie przeniosły Bitcoin wart ponad miliard dolarów w ciągu 24 godzin.

Pomimo nagłego krachu w tę niedzielę, który zepchnął Bitcoina w dół, w 2020 r., aktywa szybko odzyskały wsparcie na poziomie 11.200 dolarów. Pomimo wstrząsów, nastroje na rynku pozostały bycze, a popyt na krypto walutę numer jeden nadal rośnie, szczególnie wśród wielorybów kryptońskich.

W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto wiele dużych transakcji BTC wprowadzanych i wycofywanych przez kryptoanalizatory, co świadczy o tym, że wielcy gracze postawili swoje zakłady na ten składnik aktywów.

Największa transakcja, jaka została wczoraj zarejestrowana, miała wartość ponad 1 miliarda dolarów w BTC i przyniosła 88 989 ruchów BTC za mniej niż 10 dolarów opłat.

Transakcja została najpierw oznaczona przez crypto tracker Bitcoin Block Bot, a adres wysyłkowy dla transakcji wydaje się być chłodnia należąca do Binance.

Z całkowitej kwoty, 68 101,56 BTC zostało wysłane do nieznanego portfela, a pozostałe 20 888 BTC zostało przeniesione do innego zimnego portfela należącego do Binance’a.

Odkrywca bloków ujawnia, że składzik 88.989 BTC po raz pierwszy wszedł do portfela giełdy 30 kwietnia i do tej pory nie został przeniesiony.

Wśród innych zgłoszonych transakcji, alert wielorybów z kryptonimem „crypto tracker“ odnotował łącznie ponad 3200 BTC, które w ciągu ostatnich 24 godzin zostały przeniesione z różnych giełd kryptograficznych do nieznanych portfeli.

Rosnący popyt na Bitcoin

Liczba wielorybów Bitcoin stale rośnie od czasu wydarzenia, które zmniejszyło się o połowę, a ostatnio uderzył w 3 lata, jak liczba przekroczyła 1800, zgodnie z kryptonimem badań firmy Glassnode.

Ponadto, firma niedawno poinformował, że liczba Bitcoin adresów posiadających co najmniej 1.000.000 dolarów dolarów wartości monet również wzrosła o ponad 38% do około 18000 portfeli.

Ogólnie rzecz biorąc, rosnący popyt na kryptokurtę numer jeden był również sygnalizowany przez wolumen obrotu BTC The News Spy na giełdach, który wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia.

Bitcoins byczy ruch w ostatnich tygodniach spowodował trzykrotny wzrost wolumenu handlu żetonami na Coinbase, największej amerykańskiej giełdzie kryptograficznej.

Binance spółka zależna BinanceUS poinformowała również, że wolumen handlu Bitcoinami osiągnął w ostatnim tygodniu rekordowy poziom.

Inne giełdy również odnotowały podobny wzrost zainteresowania w miarę narastania dynamiki.

Apetyt na Bitcoin wśród inwestorów instytucjonalnych również rośnie. Kontrakty terminowe na Bitcoin w dniu 1 sierpnia osiągnęły rekordowy poziom, ponieważ łączne otwarte odsetki osiągnęły poziom 5,575 mld dolarów, przewyższając poprzedni rekordowy poziom 5,369 mld dolarów.

Według danych rynkowych, rynek kontraktów terminowych na Bitcoin jest zdominowany przez BitMEX, OKEx, Huobi i CME.

CME poinformowała również niedawno, że jej kontrakty terminowe na Bitcoin rozliczane w gotówce osiągnęły rekordowy poziom 724 milionów dolarów, przewyższając poprzedni wysoki poziom około 532 milionów dolarów.

W chwili obecnej inwestorzy oczekują, że wzrost będzie kontynuowany, ponieważ BTC wkracza w byczą byczą formację odwrócenia trendu, która może pomóc przełamać 11.800 opór i odzyskać wysoki poziom z roku 2020 powyżej 12.000 dolarów.

W czasie prasy, BTC notuje 11.241 USD, z dominacją rynkową spadającą do 59.28%.